Nosowski Parami-do-nieba wyd2Zbigniew Nosowski
Parami do nieba

Nieufność Kościoła wobec małżeństwa zdaje się odchodzić w przeszłość. Rozpoczyna się nowa epoka duchowości chrześcijańskiej - twierdzi Zbigniew Nosowski. Nowatorska wizja uświęcenia poprzez małżeństwo sąsiaduje w jego książce z opisem świętych małżonków z dawnych wieków oraz współczesnych par - kandydatów na ołtarze. Drugie wydanie zostało zmienione i znacznie rozszerzone.

W książce wykorzystano reprodukcje obrazów Ventzislava Piriankova. To książka wyjątkowa. Nosowski przekonuje do nowej wizji świętości małżeńskiej - pokazuje, że w zwykłej codzienności małżeńskiego życia, także w więzi seksualnej, dzieją się rzeczy nadzwyczajne.

 

o. Ksawery Knotz kapucyn, duszpasterz małżeństw:
- Książka ta pozwoliła wielu małżonkom w nowy sposób spojrzeć na swoje życie, a wielu duszpasterzom lepiej zrozumieć, czym jest powołanie chrześcijańskiego małżeństwa. Dziś nie można już mówić o małżeństwie, nie znając "Parami do nieba".

 

ks. dr Szymon Stułkowski sekretarz Komisji Duszpasterstwa przy Konferencji Episkopatu Polski:
- Czytam tę książkę i myślę: nareszcie, nareszcie. Nareszcie ciało i seks przestają być brudne i niegodne chrześcijanina... Nareszcie miłość do Boga nie wymaga wyrzeczenia się miłości do człowieka... Nareszcie normalnie, wszystko razem, w Jednym.

 

Renata Arendt-Dziurdzikowska "Zwierciadło"